Reportáže akcí

Filtrování obsahu

Nahled

Na naší chatě Modřenka se za víkend vystřídalo 22 jestřábů, roverů i bývalých členů a jedno mimčo. Nasekali a neřezali jsme dřevo, nalepili miralon na postele, zahráli si hry a trochu diskutovali o další činnosti střediska.

logo

Světýlko jsme donesli. Děti jsme sice nepotkali, protože jim ujel vlak z Prahy, ale domluvili jsme se s vychovatelkou, že bychom spolupracovali i přes rok, abychom jejich děti poznali. Zahrajeme si s nimi hry, popovídame si a mohli by s námi jít i na nějakou tu výpravu.

Nahled

Ráno jsme přivezli do klubovny Betlémské světlo. Skoro celý den jsme věnovali hrám. Samozřejmě jsme si uvařili i oběd. Večer jsme se zúčastnili zajímavé besedy o cestě dvou skautů starou Škodovkou do Japonska. Po návratu do klubovny jsme si pustili video z tábora, připravili bohaté občerstvení a opět hráli dekové hry, zpívali a povídali si.  Celé akce se zúčastnili i vedoucí francouzských skautů Solange a Kophen, které v pátek Šátek přivezl z Prahy.

Nahled

Laser game Modrý šíp X Klimkovice

Sešlo se nás cca 15 roverů ze dvou středisek. Každý bojoval za svůj roveský kmen. Vyřádili jsme se a přesunuli se do naší klubovny, kde jsme si zahráli hry a večer jsme usnuli u filmu. 

Nahled

Téma výpravy byli tři králové. První den po příjezdu jsme se jenom navečeřeli a zahráli pár her. V sobotu vypukla celovýpravová hra, kdy skupinky museli plnit různé úkoly, za které sbírali body. Odpoledne jsme se šli po oddílech kouknout po okolí. Večer nás už čekala Štedrovečerní večeře: hrachovka a bramborový salát s rybími prsty. Popřáli jsme si všechno nejlepší do nového roku. Vyzkoušli jsme vánoční tradice (hod střevícem, rozkrojení jablka,...). Potom jsme si zahráli klidnější hry a zazpívali si s kytarou. V neděli bylo vyhlášení nejlepších tří králů a jelo se domů.

Nahled

Hrej si Ostravo!!! - Velká městská hra
"Země byla napadená mimozemšťany, kteří zamořili Zemi neznámou nemoci. Lidské civilizaci hrozí vyhlazení. Nejlepší vědci začali hledat léky a protilátky proti zákeřné mimozemské nemoci. Zároveň bylo připraveno bezpečné místo, na kterém je možné nákazu přečkat. Místo je tajné a otevírá se jen v určeném čase. Do krytu se však můžete dostan jen po vyřčení tajného hesla a dále musíte mít určitou předepsanou zásobu potravin a vody."

Velká hra začala z důvodu zpoždění vlaku trochu později. Hráli jsme v Pskově (velký dík Rizotovi a jeho oddílu). Zúčastnilo se celkem 12 družstev, které museli najít zprávu. V ní bylo popsáno místo, kde je potřeba se schovat před nakažlivou nemocí. Zároveň družiny hledaly místa, kde mohly získat zásoby potraviny a vody. Hledání narušovali mimozemšťané, kteří šířili nebezpečné nemoci. Vyhlášení se konalo v místnostech u zámecké kaple. Nejlepší družstva získaly ceny, které následně snědly. Emotikona smile

Výsledné pořadí:
1. Rysi (43. oddíl skautů Modrý šíp) - 240 bodů
2. 37. oddíl - 224 bodů
3. Kocouři (oddíl Doberčata) - 182 bodů
4. Polanka - 172 bodů
5. Medvědi-Bobři (43. oddíl skautů Modrý šíp) - 161 bodů
6. Trpaslíci - 155 bodů
7. 148. oddíl - 148 bodů
8. 43. dívčí oddíl Pomněnky - 139 bodů
9. 26. a 98. oddíl - 113 bodů
10. Stará Bělá + Pomněnky - 100 bodů
11. Paskov - 89 bodů
12. Viribus Unitis - 66 bodů

Nahled

Tato akce byla pro širokou veřejnost i pro jiné střediska a oddíly. Rozprostřeli jsme se po celém Bělském lese po skupinkách a sbírali jsme všechny odpadky, které jsme viděli. S celým naplněným pytlem jsme se vrátili ke kontejneru na kraj lesa, kde jsme ho vyhodili a vzali nový. Když se nám podařilo najít něco co se nám zdálo zajímavé najít v lese, vzali jsme to bokem a u kontejneru ukázali pánům z čajovny, kteří nám přinesli čaj a malé pohoštění. Ti na konci akce určili vítěze nejzajímavější věci v lese, kteří vyhráli čaje v čajovně na Větrném kopci ve Výškovicích.

Nahled

Děkuji všem, kteří o víkendu jeli pomáhat na naší střediskovou chatu. Jmenovitě Kešuovi, Borůvce, Veverákovi, Hejkalovi, Smíchusovi, Čertici, Kaktusovi, Vědcovi, Pajce a Mikrovi. Udělali jsme spoustu práce. Zrušili jsme dvě stěny, vysekali stromky, zasklili některá okna, odvezli binec a přebytečné věci, vymalovali spací místnost a hlavně Kešu za pomoci Kaktuse smontoval krásnou novou dvouposchoďovou postel.