Reportáže akcí

Filtrování obsahu

26.02.2010 - 10.03.2010
logo
29.01.2010 - 30.01.2010
logo
Fotky: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2010-01-29_30_24hodinovy_florbal/
A konečný výsledek? Traktor:Jericho - 480:413
04.01.2010 - 18.01.2010
logo
11.12.2009 - 13.12.2009
logo
http://incognitto.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_-_Novy_Jicin%2C_11.-13.12._2009/ - fotky Hejkal

http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-11_13_Vanocni_vyprava/ - fotky Vlčata
15.10.2009
logo
Skauti, to nejsou jen lidé v maskáčích (v kterých přišli od táboráku), ale také lidé veskrze kulturní. To se rozhodli dokázat také roveři a jestřábi z našeho střediska, a tak si jako svou společnou akci naplánovali návštěvu divadla(konkrétně Divadla Jiřího Myrona). Výběr představení nebyl náhodný, rozhodli jsme se jít na Válku s mloky, ale ne snad proto, že bychom byli takovými milovníky děl Karla Čapka (i když i takoví mezi námi jsou), ale protože v tomto představení hrál Vojta, který s naším chlapeckým oddílem jezdí na tábory. Akce měla vcelku vysokou účast, nakonec se nás v divadle sešlo 18. A bylo to rozhodně zajímavé setkání, v oblecích (či jiném společenském oblečení) se přece jen běžně nepotkáváme. Co se týče inscenace samotné, nejsem divadelní kritik, tak se neodvažuji soudit, ale mě osobně se představení líbilo. Rozhodně to ale byla úžasná a jedinečná akce, když už pro nic jiného, tak alespoň proto, že jsme měli možnost potkat se v jiném prostředí, prožít úplně jiný druh společného zážitku a v neposlední řadě, měli jsme šanci vidět Vojtu na pódiu, což je rozhodně k nezaplacení.
logo
Jako první akci pro více oddílů v novém skautském roce jsme udělali turnaj ve frisbee, který se konal na hřišti ZŠ Mitušova 16. Tato akce byla otevřená, mohl se jí zúčastnit kterýkoli oddíl, ale vzhledem k nepřízni počasí se jí nakonec účastnili jen oddíly našeho střediska. Ostatně počasí bylo asi největším nepřítelem celé akce, hned několikrát to vypadalo, že se opravdu silně rozprší a my budeme muset akci zrušit, ale nakonec k nám zůstala příroda milostivá a akce mohla bez problémů proběhnout. Z příchozích jsme tedy vytvořili šest soutěžních týmů, vysvětlili jsme pravidla frisbee a turnaj mohl začít. Hrálo se celé dopoledne a o líté souboje, téměř až akrobatické nebo artistické kousky hráčů a hlavně nadšení ze hry nebyla nouze. Vítězným týmem se nakonec stalo družstvo ve složení: Libuše, Valdez, Dušan, Sam Ale odměněny (i když různě) byly všechny týmy, a tak jsme si získanými sladkostmi osladili to zamračené sobotní dopoledne a vydali jsme se domů.
28.08.2009 - 30.09.2009
logo
logo
Přestože jsme se letos sešli v menším počtu, vrhli jsme se do vybírání. Slunce svítilo, kasičky se plnili a nakonec jsme vybrali krásných 17 293kč. Všichni ti, kdo přišli, si zaslouží velký dík, protože se rozhodli pomoci těm, kteří pomoc opravdu potřebují. A to je dobře.
25.04.2009
logo
Fotky od Hejkala
24.04.2009
logo
Šestý skautský zákon říká: „Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských.“ 24. dubna jsme opět prokázali, že to nejsou jen planá slova. Zúčastnili jsme se celostátní akce Den Země. Tato akce je zaměřena na ekologii a informování o stavu naší planety. My jsme se rozhodli připojit úklidem Bělského lesa. Členové střediska se rozdělili do několika skupin a vyrazili do lesa sbírat to, co tam lidé jen tak bez rozmyslu zahodili. Nebylo toho zrovna málo, posbírali jsme několik kilogramů odpadků, a tak jsme udělali aspoň na nějakou dobu Bělský les o něco čistší. Ještě jsme vyhlásili nejlepší tým, vyhodnotili nejkurióznější nálezy a pak si zahráli nějaké hry na louce před Bělskám lesem. Závěrem akce jsme šli hromadně pogratulovat k narozeninám Skautovi.
20.03.2009 - 21.03.2009
Nahled
Poprvé jsem se na Vítání jara vypravili na Koňský důl. Devět odvážných vyrazilo již v pátek večer. Jakartovice nás přivítalo hustým sněžením. Po deváté večer jsme došli na břidlicovou haldu a pustili se do stavby stanů. Sněžení vystřídalo hustější sněžení. Stany jsme nakonec postavili, dokonce jsme si ještě na chvíli rozdělali ohýnek a opekli sýr. V noci bylo celkem obstojně, něco málo pod nulou.
Ráno dorazilo dalších třicet vlčat, světlušek, holek a kluků. Rozdělili jsme se na pět družstev a pustili se do soutěžení. První byla štafeta kolem Koňského dolu, následovala chůze po kamenech, stavba čtverců z břidlice, kimovka a plavba člunů. Pak už začal zcela "objektivní" soud s Morénou Zimovou. Žalobce Libuše pádnými argumenty udolal slabé obhácovy (Šátek) námitky a Moréna byla odsouzena k trestu upálení. Počasí se během dne úplně změnilo. Sníh postupně všech zmizel, obloha se vyčistila a sluníčko krásně hřálo.
Zahráli jsme si ještě pár her a zašli se podívat staré břidlicové štoly.

Další fotky od Natana
06.02.2009 - 07.02.2009
Nahled
Každoroční utkání mezi "Traktorem Čeljabinsk" a "Jerichem" vyrhál Traktor 338 : 312. Ze začátku však velmi dlouho vedlo Jericho a místy o dost gólů.

Další fotky od Natana